tydzienCo roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. W bibliotekach w całej Polsce organizowane są różnego typu przedsięwzięcia typu, konkursy, warsztaty, spotkania literackie, autorskie, spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki.

W ramach Tygodnia Bibliotek Filia Biblioteczna w Jaminach zorganizowała szereg zajęć m.in. lekcję biblioterapeutyczną pt. „Dzień postaci z bajek”, lekcję biblioteczną dla uczniów klas IV- VI –„Biblioteka dawniej i dziś – historia bibliotek”, zajęcia plastyczne „Serce dla mamy”, warsztaty artystyczne „Odlewy z masy solnej”, oraz warsztaty pt. „Śpiewająco-recytująca biblioteka”. Dzieciom najbardziej podobały się warsztaty, na których mogły zamienić się w gwiazdy i wykazać się swoim talentem muzycznym i recytatorskim. Każdy z występów był oryginalny, za co zostali nagrodzeni pysznymi lodami.

Urszula Bugieda