Centrum również i w tym roku zgłosiło chęć udziału w III Ogólnopolskiej Akcji „Noc Bibliotek”. Placówki, które dołączyły się do promocji czytelnictwa pod hasłem „Czytanie porusza” otrzymały materiały promocyjne. Wśród nich znajdowała się  książka Zofii Staneckiej - „Basia i biblioteka”. Dnia 3 czerwca razem z uczestniczkami Dyskusyjnego Klubu Książki spotkaliśmy się, aby wspólnie porozmawiać o tym, co wolno robić w bibliotece. Dzieci bardzo aktywnie włączyły się w dyskusję i chętnie odpowiadały na pytania na podstawie czytanych fragmentów lektury. Razem stworzyliśmy listę, dlaczego lubią przychodzić do biblioteki. Po żywej dyskusji wszystkim uczestniczkom złożyłam życzenia z okazji „Dnia Dziecka” oraz przygotowałam słodki poczęstunek.

Iwona Zawiślak