„Miś pluszowy,
lub łaciaty.
Wszystkie misie
my kochamy,
bo ich święto dzisiaj mamy.”

25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. W naszej bibliotece także obchodziliśmy jego święto. Przypomnieliśmy historię jego powstania, czytaliśmy misiowe wierszyki, opowiadaliśmy za co kochamy swoje przytulanki. Rozwiązywaliśmy zagadki, a także słuchaliśmy piosenek o pluszowych misiach. Podczas urodzin dzieci dostały dyplomy, ponieważ aktywnie uczestniczyły w kampanii „Mała książka, wielki człowiek”. Podobnie jak w zeszłym roku, przygotowaliśmy misiowi mały torcik. Odśpiewaliśmy jubilatowi głośne sto i więcej lat, życząc mu, aby zawsze kochały go wszystkie dzieci.

U. Bugieda