Jastrzębna Druga 45, 16-310 Sztabin
tel. 87 641 40 43
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Bibliotekarz – Sylwia Łazarska

Filia w Jastrzębnej Drugiej mieści się w budynku po byłej szkole podstawowej. Czytelnicy oprócz zgromadzonego księgozbioru mogą korzystać z komputerów z dostępem do Internetu.

Biblioteka ściśle współpracuje ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Jastrzębna Druga – Ostrowie. Razem organizujemy imprezy i festyny promujące czytelnictwo oraz tradycje lokalne. Prowadzimy także szkolenia związane z obsługą komputera i korzystania z Internetu.

Przy bibliotece działa Dyskusyjny Klub Książki.

 

 

Zgodnie z tradycją Filia Biblioteczna w Jastrzębnej Drugiej oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Jastrzębna Druga – Ostrowie zorganizowały w okresie mikołajkowo–bożonarodzeniowym spotkanie dla dzieci i młodzieży. Tym razem były to nietypowe warsztaty. Poprowadziły je Sylwia Białous i Żaneta Onopiuk, pracujące w żłobku w Białymstoku. Pokazały wiele bardzo ciekawych eksperymentów z wykorzystaniem produktów, które można znaleźć w każdej kuchni.

 

Długie jesienne wieczory stwarzają wspaniały klimat do lektury. 9.11.2018 r. biblioteka w Jastrzębnej Drugiej zorganizowała miłośnikom książek wieczór bajek.

Wspólne czytanie przygód Kubusia i jego przyjaciół, wesołe zagadki, układanki i kolorowanki związane z misiem stanowiły główną część programy Urodzin Kubusia Puchatka, które po raz kolejny obchodziliśmy w naszej bibliotece 14 października.

 

 

Wakacje to dla dzieci i młodzieży upragniony czas odpoczynku i relaksu. By uatrakcyjnić letni wypoczynek, Filia Biblioteczna wraz ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Jastrzębna Druga – Ostrowie zorganizowały 11 sierpnia festyn rodzinny w ramach programu „Wspierania rodziny”. Z powodu nieustannie padającego deszczu festyn odbył się w budynku świetlicy.

Korzystając z pięknej, słonecznej majowej pogody Filia Biblioteczna w Jastrzębnej Drugiej zorganizowała wspólne czytanie na rozłożonych na boisku kocach. Zebrane dzieci wysłuchały, ale też i same czytały innym książkę Małgorzaty Strzałkowskiej „Rady nie od parady”. Następnie wykonały sobie piękne zakładki do książek według własnego pomysłu. Spotkanie zakończone zostało wspólnym jedzeniem lodów.

Sylwia Łazarska

 Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

22 maja 2018 r. w Filii Bibliotecznej w Jastrzębnej Drugiej zorganizowane zostały warsztaty plastyczne pod hasłem „Kwiatek dla mamy”. Uczestnicy spotkania wykonali piękne, różnokolorowe kwiaty, które zabrali do domów, aby 26 maja wręczyć je swoim ukochanym mamom.

Sylwia Łazarska

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

 

 Na jednym z portali społecznościowych pojawiła się akcja „Pocztówka dla Mateuszka” – 9 – letniego chłopca z zespołem Downa, który uwielbia otwierać listy i paczki. Mali czytelnicy Filii Bibliotecznej w Jastrzębnej Drugiej bardzo chętnie włączyli się w tą akcję i wykonali własnoręcznie przepiękne kartki urodzinowe.

Sylwia Łazarska

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

wielkTradycją w naszej bibliotece stały się warsztaty plastyczne z okazji świąt wielkanocnych. W tym roku dzieci rónież wykonywały piękne ozdoby. Pani Ewa Białous pokazała, jak zrobić wielkanocne witraże do powieszenia w oknie oraz ślicznego zajączka z bawełnianej skarpety. Ja nauczyłam ozdabiać styropianowe jajo marszczoną bibułą by stało się kolorową pisanką, ślicznym kurczaczkiem lub zajączkiem.

Sylwia Łazarska

Zapraszamy do obejrzenia galerii