wielkanocnyWzorem lat poprzednich również w tym roku Filia Biblioteczna w Jastrzębnej Drugiej przy współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Jastrzębna Druga-Ostrowie oraz dzięki wsparciu finansowemu Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizowały warsztaty wielkanocne. Na spotkaniu tym królowały przede wszystkim jajka, jako symbol zbliżających się świąt, ale nie zabrakło również zajączków i kurczaczków.

Pani Ewa Białous nauczyła dzieci, jak zrobić zajączka czy kurczaczka z jajka styropianowego oraz inne ciekawe ozdoby wielkanocne. Nie zabrakło również pomysłów samych dzieci, którym ponad dwugodzinne warsztaty okazały się za krótkie i z niecierpliwością oczekują na następne takie spotkania. Miłą niespodzianką dla uczestników warsztatów były drobne upominki od wielkanocnego zajączka, które wraz z wykonanymi własnoręcznie ozdobami zabrali do domu.

Sylwia Łazarska