9 kwietnia 2017 r. po mszach na 9:00 i 11:30 chętni uczniowie, biorący udział w projekcie „My wśród innych”, stali w sklepach w Sztabinie z puszkami na pieniądze.

Wyznaczone osoby po pierwszej mszy ustawiły się przy wyjściu, by każdy klient miał możliwość pomocy w zbiórce. Stano tak przez kilka godzin. W tym czasie tłumaczono chętnym na co zbieramy, gdzie jedziemy i dlaczego tam. Później przyszła druga grupa i zwolniła pierwszą. Jej praca niczym się nie różniła – kontynuowano zbiórkę pieniędzy. Po uzbieraniu zadawalającej kwoty, zakończono akcję.

Zbiórka okazała się sukcesem. Ludzie chętnie wrzucali chociaż złotówkę, gdy dowiedzieli się, na co zostaną przeznaczone pieniądze. Wydaliśmy je na zabawki i gry dla romskich oraz polskich dzieci ze świetlicy integracyjnej „Słoneczko” w Szczecinku. Odwiedziny były jednym z punktów wykonywanego przez nas projektu.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

Kamila Haraburda