ul. Kościuszki 10, 16-310 Sztabin
tel. 87 641 21 68
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Instruktor - Jarosław Kozłowski

Tegoroczny konkurs na ozdoby wielkanocne po raz kolejny zaskoczył pomysłowością uczestników i oryginalnością prac. W konkursie wzięło udział 40 osób. Bezkonkurencyjną okazała się „kura gigant” wykonana przez Grzegorza Łapszysa z gniazdem jajek z herbami i życzeniami świątecznymi. Za pracę tę ufundowano autorowi nagrodę specjalną.

Od wielu lat tradycją w naszej gminie jest organizacja bożonarodzeniowego konkursu na stroiki, szopki i ozdoby świąteczne. Cieszy się on ogromnym zainteresowaniem. Świadczy o tym zarówno ilość zgłoszonych prac, jak też pomysłowość i inwencja twórcza autorów. Do tegorocznego konkursu, którego podsumowanie odbyło się 10 grudnia 2017 r. w świetlicy Centrum, zgłoszono 40 prac wykonanych przez indywidualnych autorów oraz 2 prace grupowe.

zumba19 lutego 2017 r. odbył się pierwszy Maraton Zumby. W naszej świetlicy spotkała się liczna grupa, miłośniczek tego tańca. Dwie godziny wspólnych ćwiczeń córek i mam były wspaniałą zabawą.

konkurs11 grudnia 2016 r. w świetlicy Centrum odbyło się podsumowanie Konkursu Bożonarodzeniowego. Tradycja konkursu jest już bardzo długa, ale cały czas cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy. Pięćdziesiąt prac zgłoszonych w tym roku, świadczy o ogromnym talencie plastycznym i pracowitości wykonawców. Wszystkie ozdoby, zarówno te małe jak i duże, przygotowanie przez dzieci czy dorosłych, były bardzo piękne i zachwycały swym wyglądem. Kilka prac charakteryzowało się ogromną oryginalnością np. stroik Pani Henryki Wasilewskiej, którego poszczególne elementy wykonano szydełkiem i uszyto ze skrawków materiału, dekoracja świąteczna Ewy Kierklo posklejana z kawałków piernika, Mikołaj jadący przez las saniami z kolorowych papierków był bez wątpienia najbardziej pracochłonną pracą wykonaną przez Beatę Stolarską. 

Warsztaty25 maja 2016 r. w świetlicy Centrum w ramach cotygodniowych zajęć plastycznych odbyły się warsztaty quillingu (technika układania obrazków z rolowanych pasków kolorowego papieru). Uczestnicy spotkania uczyli się formowania różnych kształtów, a następnie sklejania ich ze sobą w taki sposób, ażeby powstała zamierzona kompozycja. Wykonane obrazki na sklejce posłużyły dzieciom jako prezent z okazji Dnia Matki.

modelowanie20 kwietnia 2016 r. w świetlicy Centrum przeprowadzono kolejne warsztaty plastyczne. Tym razem modelowano z masy kukurydzianej i innych materiałów. Uczestnicy zajęć wykonywali różne projekty z glinki samoutwardzalnej oraz masy papierowej. Wykonane główki pacynek, sylwetki ptaków, figurki, wisiorki ozdobili lub pomalowali.

Twórcze wykorzystanie6 kwietnia 2016 r. w świetlicy Centrum odbyły się warsztaty plastyczne. W zajęciach uczestniczyło 10 osób, które w kreatywny sposób wykonały ozdobne...

Konkurs wielkanocnyWielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie, upamiętniające Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Ten radosny czas ma bogatą tradycję...