Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Sztabinie otrzymało dofinansowanie w ramach Programu Wieloletniego Narodowy Program Rozwoju czytelnictwa Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek publicznych  ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa w kwocie 3500 zł na wzbogacenie zbiorów biblioteki. Z otrzymanej dotacji zakupiono 143 egzemplarze książek.

"Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego programu Rozwoju czytelnictwa"