IMG 308508.07.2018 r. odbyła się w Sztabinie X Wystawa Koni Rasy Zimnokrwistej i Ardeńskiej. Szesnastu hodowców z regionu prezentowało ogółem 18 koni - klacze roczne, dwuletnie, ogiery roczne oraz źrebięta pod matkami. Komisja w składzie: Wiesław Niwiński, Bogdan Daciuk i Henryk Strzelecki powołana przez Wojewódzki Związek Hodowców Koni w Białymstoku dokonała oceny ich cech indywidualnych takich jak typ rasowy i płciowy, pokrój, stęp, kłus oraz „wrażenie ogólne".

W kategorii „klacze roczne” czempionką została OLGANA Adama Chmielewskiego, drugie miejsce zajęła WITRYNA Wojciecha Ułanowicza, trzecie – GERDA Czesława Chołko.

W kategorii „ogiery roczne” najwyżej oceniono MARTINA M Marka Murawskiego, drugie miejsce zajął BASTEK Roberta Rożko, trzecie – CIOS Grzegorza Wiszowatego.

W kategorii „klacze dwuletnie” pierwsze miejsce otrzymała BLANKA Marka Iwanickiego, drugie – BRYZA Zdzisława Tokarzewskiego, natomiast miejsce trzecie zajęła WINIA Mateusza Bochenko.

W kategorii „źrebięta pod matkami” najwyżej oceniono ogiera MADER-M Marka Murawskiego, drugie miejsce zajął WIERCH Andrzeja Kondrackiego, trzecie WIRON Marka Prostko.

Sponsorami wystawy byli: Bank BGŻ BNP Paribas w Augustowie, Bank Spółdzielczy w Augustowie, Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Sztabinie, Firma STAN-ROL Bogusław Stankiewicz, Fundusz Promocji Mięsa Końskiego, Kwiatkowski Jarosław, Nadleśnictwo Augustów, Powiatowy Związek Doradztwa Rolniczego w Augustowie, Podlaska Izba Rolnicza w Augustowie, Polski Związek Hodowców Koni, Starostwo Powiatu Augustowskiego, Terenowe Koło Hodowców Koni w Sztabinie, Urząd Gminy Sztabin, Wójt Gminy Sztabin, WZHK w Białymstoku.

Organizatorzy imprezy: Wojewódzki Związek Hodowców Koni w Białymstoku, Terenowe Koło Hodowców Koni w Sztabinie, Gmina Sztabin oraz Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Sztabinie serdecznie dziękują sponsorom, gratulują właścicielom czempionów oraz dziękują wszystkim hodowcom za udział w wystawie.