Wakacje w filii bibliotecznej w Jaminach rozpoczęliśmy spotkaniem profilaktycznym na temat bezpieczeństwa podczas wakacji, przeprowadzonym przez pracownicę z PIP w Augustowie. Dzieci dowiedziały się o zagrożeniach, jakie mogą ich spotkać podczas letniego odpoczynku. Szczególną przestrogę skierowała do dzieci, które pomagają swym rodzicom w gospodarstwie rolnym.

Wspólnie przygotowywaliśmy się do festynu w Jaziewie. Odbyły się wówczas zajęcia teatralne do inscenizacji „Rzepki” Juliana Tuwima, jak również plastyczne, na których wykonywaliśmy latawiec biorący udział w konkursie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Biebrza. Naszym zwyczajem są również warsztaty kucharskie. Smażyliśmy placki z jabłkami i bananami. Przez cały czas wakacji udostępnione były komputery. Młodzież spędzała przy nich najwięcej swego wolnego czasu. Książka też cieszyła się dużym powodzeniem i to zarówno wśród stałych czytelników biblioteki, jak i wypoczywających w okolicy turystów.

1. U. Bugieda