11 listopada w dniu Narodowego Święta Niepodległości – społeczność bardzo licznie uczestniczyła w uroczystej Mszy Świętej, której rangę podkreślały poczty sztandarowe wystawione przez Szkołę Podstawową w Sztabinie i miejscową jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej. Na znak jedności i więzi społecznej harcerze rozdali okolicznościowe kotyliony. Celebrujący Mszę św. ksiądz Krzysztof Bronakowski w wymownej homilii przypomniał o żarliwym patriotyzmie naszych przodków, roli literatury i sztuki. Przekonywał też, że wielkie rzeczy rodzą się z małych czynów, więc każdy z nas może służyć Ojczyźnie swoimi zdolnościami.

Bezpośrednio po mszy zorganizowano uroczystość pod oddanym przed miesiącem „Obelisku Niepodległości” w Sztabinie. Wspólnie odśpiewano hymn państwowy, po czym delegacje: Samorządu Gminy, SP Sztabin, OSP Sztabin, Stowarzyszenia Aktywny Sztabin, TPZSz oraz Centrum złożyły wiązanki kwiatów. Wójt Tadeusz Drągiewicz oraz wójt elekt Jarosław Karp złożyli wszystkim serdeczne życzenia z jednoczesnym przesłaniem, że szczęście osiąga się przez współdziałanie bo „Rzeczpospolite lokalne przechodzą w ręce społeczności, które ją zamieszkują i będą one takie, jakie sami sobie potrafią stworzyć”.