„Jeszcze jeden listopad do okna zapukał

Żółtych liści szelestem… I znów nas odszukał

Nas zapatrzonych w przeszłość. W dni klęski i chwały

Które nam po przodkach w spuściźnie zostały....”

„Niepodległa, niepokorna”….pod tym hasłem 8 listopada 2018, w remizie OSP w Jaminach odbyły się zaduszki patriotyczne.

Przygotowana wraz ze Szkołą Podstawową uroczystość miała na celu upamiętnienie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzięki merytorycznym utworom, trafiającym do serc pieśniom, wymownej dekoracji, wieczornej, zaduszkowej jeszcze atmosferze uczciliśmy wraz z przybyłymi licznie mieszkańcami ważną dla nas rocznicę. Zadowolenia i dumy z młodych aktorów nie ukrywali licznie przybyli goście. Cieszymy się, że pokolenie młodych ludzi pamięta i chętnie wspomina tak trudny dla naszego kraju czas. Zaduszki patriotyczne były doskonałą lekcją patriotyzmu i hołdem pamięci dla tych, którzy złożyli na ołtarzu ojczyzny dar najwyższy – własne życie.

U. Bugieda