Tegoroczne ferie zimowe w bibliotece w Jastrzębnej Drugiej były pełne różnego rodzaju zajęć. Każdy, kto w tym czasie odwiedził placówkę mógł skorzystać z komputerów z dostępem do Internetu, pograć w gry planszowe lub poukładać puzzle. Odbywały się też zajęcia grupowe. Na warsztatach dzieci wykonywały portret bałwanka z waty kosmetycznej, lub słuchały bajek na spotkaniach czytelniczych. Najwięcej radości sprawił z pewnością bal karnawałowy przygotowany wspólnie ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Jastrzębna Druga – Ostrowie a prowadzony przeze mnie i Ewę Białous.

Dzieci, z których większość przyszła w przepięknych strojach tańczyły i uczestniczyły w ciekawych zabawach takich jak: taniec z peruką, przechodzenie pod skakanką lub karnawałowy tor przeszkód. Bal zakończyliśmy przepysznym deserem z owocami, galaretką, czekoladą i bitą śmietaną. Dzięki nieocenionej pomocy mieszkańców udało się też zorganizować upragniony kulig zakończony ogniskiem z pieczonymi kiełbaskami i kociołkiem pełnym pyszności. Minął czas zimowego wypoczynku. Dzięki pomocy osób współpracujących z biblioteką były one atrakcyjne i pozostawiły piękne wspomnienia. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomogli przy ich organizacji.

S. Łazarska