Od kilku lat w Filii Bibliotecznej w Jaminach, ferie zimowe odbywają się pod wszelkiego rodzaju aktywnościami. W tym roku na czas zimowego wypoczynku zaplanowałam: warsztaty plastyczne, na których wykonywaliśmy prezent dla babci i dziadka, szereg zabaw integracyjnych, gier planszowych, zajęć czytelniczych, karaoke, zumbę. Największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty kucharskie, na których robiliśmy pizzę, gofry oraz lody. Działaniem profilaktycznym podjętym przez bibliotekę była prelekcja naszego dzielnicowego p. Kamila Michałowskiego, który przygotował prezentację multimedialną pt. „Bezpieczne ferie” oraz pogadankę na tematy związane z różnego typu zagrożeniami. Ogłoszony został też konkurs na „Najaktywniejszego Uczestnika Ferii Zimowych”. Warunkiem uzyskania nagrody było codzienne, aktywne uczestnictwo w organizowanych zajęciach.

 Bal karnawałowy był zwieńczeniem naszych spotkań. Wielką radość sprawiła frekwencja dzieci i młodzieży. Niespożyta energia towarzyszyła nam każdego dnia, a ciągle rosnąca liczba feriowiczów cieszyła i jeszcze bardziej dopingowała do działania. Przy okazji dzieci chętnie wypożyczali książki, a niektórzy nawet zostali nowymi czytelnikami. Cieszę się, jeśli biblioteka przyciąga, ponieważ to nasz główny priorytet.

Ferie zimowe dobiegły końca. Chociaż czasem było głośno – był to czas wyjątkowy. Mogłam jeszcze bliżej poznać, „codziennych” i „niecodziennych” użytkowników i czytelników biblioteki, ich oczekiwania, czy też zainteresowania. Moim celem było, aby organizowane zajęcia, odpowiadały na potrzeby dzieci. Uważam, że tak właśnie było, ponieważ tegoroczne ferie zdecydowanie przebiegły pod hasłem aktywności. Podziękowania składam rodziców, którzy nie tylko dowozili swoje dzieci (w nie zawsze sprzyjającą pogodę), a także chętnie uczestniczyli w zajęciach, pomagali w warsztatach. To służyło integracji nie tylko społecznej, ale i rodzinnej

U. Bugieda

Zapraszamy do obejrzenia galerii