Czytam sobie

5 stycznia 2016 r. już po raz trzeci spotkaliśmy się na warsztatach z serii „Czytam sobie w bibliotece”. Scenariusz zajęć opierał się na książeczce Wojciecha Widłaka „Syrop maga Abrakabry”. Rozpoczęliśmy od wspólnego przeczytania tej pięknej historyjki, potem rozmawialiśmy o naszych wyobrażeniach na temat magów i sułtanów oraz oglądaliśmy przepiękne sułtańskie pałace.

Podczas spotkania wykonaliśmy też czarodziejskie czapki i wymyślaliśmy zaklęcia, by poczuć się jak magowie. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom. Z niecierpliwością będą czekały na kolejne warsztaty tego typu.