05 listopada 2021 r. w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Sztabinie odbył się wzruszający wieczór wspomnień. Spotkanie poprowadził  zaprzyjaźniony z instytucją, korespondent Naszego Sztabińskiego Domu Józef Zenon Budziński. Aby uczcić pamięć tych, których nie ma już wśród nas, spotkanie rozpoczęliśmy od minuty ciszy, a następnie obejrzeliśmy film pt. „Znani Polacy, którzy odeszli w 2021. Kogo pożegnaliśmy w mijającym roku?”

 W mijającym roku pożegnaliśmy bardzo wielu znanych ludzi oraz osób drogich naszym sercom.  Józef prowadząc spotkanie sprawił, że obecni na nim goście otwierali się, wspominali bliskich, przyjaciół, ludzi, których brakuje im w codziennym życiu. Przywołaliśmy wspomnienia o naszym koledze Jarku i Helenie Kozłowskiej - do końca aktywnie uczestniczącej w życiu biblioteki. Rozmawialiśmy o poecie, malarzu i rzeźbiarzu Andrzeju Strumille i Mikołaju Samojliku – pisarzu i miłośniku Biebrzy i wielu innych.  Niektórym drżał głos, kręciły się łzy w oczach. To zrozumiałe – mówiąc o bliskich zmarłych nie można inaczej.  Wzruszający nastrój spotkaniu nadawała też muzyka. Dominik Puchlik na trąbce zagrał nam trzy utwory, w tym znaną wszystkim „Ciszę”.

Na facebooku Centrum, po spotkaniu ukazał się taki wpis: „Przyszedł mi na myśl liryk - Jest taki moment w życiu, że mamy szansę na chwilkę się zatrzymać i powspominać tych, co od nas odeszli do wieczności. Ten moment to właśnie takie Zaduszki. Każdy był kiedyś taki jak my, chodził, oddychał, po prostu żył, a teraz już go zabrakło. Dlatego pamiętajmy o naszych bliskich w sercu, modlitwie, cichym szlochaniu. Niech będzie naszym przesłaniem, że warto robić takie spotkania dziękuję.”

A my dziękujemy wszystkim za przybycie i do zobaczenia… mam nadzieję, że za rok.

MO

Galeria zdjęć