9 stycznia 2022 roku, w świetlicy w Sztabinie, odbył się koncert charytatywny, podczas którego można było posłuchać kolęd w wykonaniu zespołu „Sztabiniaki” oraz utworów zagranych przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Lipska.

Spotkaniu przyświecał szczytny cel – zbiórka pieniędzy na rehabilitację Marianny Godlewskiej wieloletniej nauczycielki wf-u w szkole podstawowej w Jaziewie.

Aktywność fizyczną stawiała na czołowym miejscu, zawsze powtarzała: „sport to najlepsze lekarstwo na wszystko” – niestety stała się tragedia – nagle została sparaliżowana od pasa w dół. W odzyskaniu sprawności fizycznej może pomóc intensywna specjalistyczna rehabilitacja. Jest on bardzo kosztowna, rodzina nie jest w stanie sfinansować leczenia i dlatego od kilku miesięcy prowadzi zbiórkę na portalu "siepomaga". Aby wesprzeć akcję podczas koncertu odbył się kiermasz słodkości, można też było kupić płytę zespołu Kaprys oraz regionalne wydawnictwa.

Organizatorem imprezy było Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Sztabinie (odpowiadało za część artystyczną) oraz Grupa Nieformalna „Sztabin Pomaga”, która kolejny raz przygotowała kiermasz dedykowany Mariannie, tym razem smacznych ciast. Dzięki ludziom o szczerych sercach, którzy niedzielne popołudnie zechcieli spędzić razem z nami, udało się uzbierać 1644 złotych. Kierujemy ogromne podziękowania do tych, którzy wsparli akcję oraz pomogli w organizacji koncertu.

W imieniu organizatorów

Małgorzata Ostrowska

Galeria