orszak

W Święto Objawienia Pańskiego 6.01.2022 r. odbył się Orszak Trzech Króli. Hasłem tegorocznego orszaku były słowa kolędy: „Dzień dziś wesoły!”

Kacper, Melchior i Baltazar wraz ze swoimi dworami, aniołkami, pastuszkami i innymi uczestnikami przemaszerowali ulicami Sztabina, aby oddać pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi, czekającemu w kościele. Przybycie królów oznajmiły fanfary, a scenę składania darów ubarwiło śpiewanie kolęd przez zespół „Sztabiniaki”.

W orszaku wzięło udział wiele osób, które poprzez kolorowy ubiór, czy założenie papierowej korony i śpiew, tworzyły wspólnie świąteczną atmosferę nawiązującą do charakteru wydarzenia.

Orszak odbył się pod szyldem Fundacji Orszak Trzech Króli, z którą już od sześciu lat Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Sztabinie podpisuje umowę na organizację tego wydarzenia.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w realizację tego przedsięwzięcia.