17 maja 2017 roku naszą bibliotekę odwiedziła autorka, poetka wierszy dla dzieci i dorosłych Krystyna Gudel. Przeprowadziła ona spotkania z grupą pięcio i sześciolatków Oddziału Przedszkolnego w Sztabinie.

Motywem przewodnim zajęć była promocja niedawno wydanej książki pt. „Którędy do domu…”. Autorka deklamowała swoje wiersze, angażowała dzieci do gier i zabaw, które z chęcią liczyły oraz odgadywały zagadki. Największe zainteresowanie wzbudziła jednak zaprezentowana kolekcja kolorowych ołówków z różnych stron Polski i świata. Na koniec każdy dostał wiersz napisany specjalnie na tą okazję, opisujący uczestników spotkania z autografem autorki. Po raz kolejny Pani Krystyna zaczarowała przedszkolaków swoją postawą, entuzjazmem i pozytywną energią.