Jubileuszowy koncert Kaprysu5.02.2016 r. w świetlicy Centrum w Sztabinie, odbył się wzruszający koncert zespołu „Kaprys”, który obchodził swój pierwszy jubileusz powstania. Zespół założony przez panią Małgorzatę Ostrowską, pod kierownictwem Tadeusza Giedrojcia składa się z 15 członków. Są to osoby, których pasja śpiewania  połączyła w zgraną grupę. W ciągu roku swym pięknym i oryginalnym repertuarem „Kaprys” uświetniał niejedną, lokalną uroczystość. Od swej pierwszej premiery zaśpiewali również na festynach, Festiwalu Trzech Kultur w Augustowie, Dniu Babci i Dziadka.

W magię Świąt Bożego Narodzenia przenieśli słuchaczy, śpiewając kolędy w kościołach w Sztabinie, Bargłowie Kościelnym, Augustowie, a także na wspólnym kolędowaniu zorganizowanym przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Biebrza” w Jaminach.

Na koncert przybyło wielu gości, min. Wójt Gminy Sztabin, Radni, mieszkańcy gminy oraz goście spoza terenu. Wielką niespodziankę sprawiła obecność zespołu „Złota Jesień”, działającego przy Augustowskich Placówkach Kultury. „Kaprys” zaśpiewał 11 piosenek, w tym jedną w języku angielskim. Atmosfera, w jaką nas wprowadził, była tak niesamowita, że na twarzach królowało wzruszenie. Gromkie brawa towarzyszyły każdej zaśpiewanej piosence.

W podziękowaniu za rok owocnej pracy Radni wraz z Wójtem Gminy wręczyli zespołowi piękny tort i kwiaty. Na scenie wystrzeliło konfetti. Wyrazy uznania i upominek za osiągnięty wysoki poziom, wraz z życzeniami 39-ciu tak owocnych lat złożyła również przedstawicielka „Złotej Jesieni”. Na zakończenie, spełniając życzenie widowni „Kaprys” zaśpiewał raz jeszcze.

Wzruszenia nie udało się ukryć założycielce zespołu - Pani Małgorzacie, która podziękowała wszystkim za tak liczne przybycie i uznanie. Słowa jakie zostały wypowiedziane przez przybyłych gości, uświadomiły Jej, iż „Kaprys” był strzałem w dziesiątkę, ponieważ realizując swoje pasje, sprawiają radość również innym.

Z wielkim przekonaniem i dumą, w imieniu wszystkich mieszkańców Gminy Sztabin śmiało mogę stwierdzić, iż „Kaprys” stał się naszą gminną wizytówką. Czekając na kolejny występ, życzymy Wam spełnienia waszych „małych i wielkich”, muzycznych „kaprysów”.

Urszula Bugieda

Zapraszamy do obejrzenia galerii