W sobotę, 21 stycznia 2023 r. odbyło się spotkanie się DKK w Sztabinie. Tematem dyskusji była książka Barbary Stenki pt.„ Masło przygodowe”. Jest to powieść o kilku miesiącach z życia dziesięcioletniej Kasi Koniec, która walczy ze szkolnymi oprawcami. Wspiera Elizę - ofiarę przemocy domowej, krzewi wśród rówieśników świadomość ekologiczną i wiedzę o rzadkich, zagrożonych wyginięciem gatunkach. Bohaterka każdego dnia naprawia świat i stara się usunąć z niego zło i niesprawiedliwość. Lektura wywołała w nas dużo pozytywnych emocji, uwrażliwia na ważne takie jak: tolerancja, miłości oraz opieką nad zwierzętami. Polecamy ją młodszym jak i starszym czytelnikom. Cieszymy się, że w omawianych książkach odnajdujemy wiele odpowiedzi na nurtujące młodzież pytania.

Iwona Zawiślak