festyn rodzinny28 lipca 2017 r. na boisku sportowym w Sztabinie odbył się festyn rodzinny zorganizowany przez Centrum Biblioteczno-Kulturalne dzięki wsparciu finansowemu Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach kampanii „Postaw na rodzinę”. Celem imprezy było zachęcanie dzieci i rodziców do aktywnego uczestniczenia w proponowanych zabawach oraz stworzenie okazji do wspólnego spędzania czasu rodziców i dzieci.

Program imprezy był dość bogaty i nietypowy. Otóż w tym roku postanowiliśmy zaproponować zabawy, w które bawiły się nasze babcie, dziadkowie, a znają je wszystkie dzieci. Były to min.: pociąg, slalom na koniku, tor przeszkód, gąski, gąski do domu, ojciec Wirgiliusz, ciuciubabka, mam chusteczkę haftowaną i wiele innych. Uzupełnieniem tych zabaw była zjeżdżalnia dmuchana „Fantazja”, plac zabaw „Marsjanie”, wytwornica baniek mydlanych, malowanie twarzy oraz kącik strzelecki, który cieszył się dużym powodzeniem szczególnie u chłopców.

Dzieci mogły również poczęstować się placuszkami z kompotem ciotki Papierówki. Ostatnim punktem festynu był występ zespołu wokalno-instrumentalnego w składzie: Dawid Pachucki (perkusja), Tomasz Lotkowski (gitara), Marcel Kondracki (gitara, wokal), który zaprezentował swój dość bogaty repertuar. Uśmiech na twarzach dzieci utwierdza nas w przekonaniu, że organizowanie takich imprez jest bardzo istotne. Integruje nie tylko dzieci i ich rodziców, dziadków, ale poprzez wspólną zabawę całe nasze środowisko.

U. Bugieda