ul. Kościuszki 10, 16-310 Sztabin
tel. 87 641 21 68
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na aktywność i różnorodność podczas spotkań nie mogła również narzekać biblioteka oraz świetlica Centrum w Sztabinie. W bibliotece uczestnicy ferii, wykonywali piękne laurki na dzień babci i dziadka. Podczas ich ozdabiania nie zabrakło rozmów na temat zaplanowanych ferii, a także na temat swoich babć i dziadków. Warsztaty plastyczne stały się inspiracją do kolejnych o tematyce zimowej. Tym razem wykonywaliśmy skarpetkowe bałwanki. Wyszła nam piękna zimowa rodzina. Jednak największą atrakcją okazał się bal karnawałowy. Animatorka wprowadziła dzieci w krainę zabaw i konkurencji. Zimowej aurze sprzyjała piękna, śnieżna dekoracja. Były przeróżne formy zabawy: pokaz balonowy, jazda na nartach, jazda na kordonce, czyli łyżwy bez lodu , budowanie bałwanków, skoki w workach zespołowych, zabawy z alkogoglami oraz tańce i pląsy. Jak zawsze radość dzieci wypełniła salę po brzegi.

 

22 grudnia 2018 r. rozstrzygnęliśmy kolejny konkurs na ozdoby bożonarodzeniowe. Od wielu lat cieszy się on ogromnym zainteresowaniem. Świadczy o tym pomysłowość i inwencja twórcza autorów oraz ilość zgłoszonych prac. Na wystawie konkursowej można było podziwiać różnorodne dekoracje. Wzrok przyciągała choinka przyozdobiona kotylionami wykonana przez Ewelinę Łapszys, która uświadamiała, że 100. rocznicę odzyskania niepodległości można zaakcentować również w taki sposób.

Tegoroczny konkurs na ozdoby wielkanocne po raz kolejny zaskoczył pomysłowością uczestników i oryginalnością prac. W konkursie wzięło udział 40 osób. Bezkonkurencyjną okazała się „kura gigant” wykonana przez Grzegorza Łapszysa z gniazdem jajek z herbami i życzeniami świątecznymi. Za pracę tę ufundowano autorowi nagrodę specjalną.

Od wielu lat tradycją w naszej gminie jest organizacja bożonarodzeniowego konkursu na stroiki, szopki i ozdoby świąteczne. Cieszy się on ogromnym zainteresowaniem. Świadczy o tym zarówno ilość zgłoszonych prac, jak też pomysłowość i inwencja twórcza autorów. Do tegorocznego konkursu, którego podsumowanie odbyło się 10 grudnia 2017 r. w świetlicy Centrum, zgłoszono 40 prac wykonanych przez indywidualnych autorów oraz 2 prace grupowe.

zumba19 lutego 2017 r. odbył się pierwszy Maraton Zumby. W naszej świetlicy spotkała się liczna grupa, miłośniczek tego tańca. Dwie godziny wspólnych ćwiczeń córek i mam były wspaniałą zabawą.

konkurs11 grudnia 2016 r. w świetlicy Centrum odbyło się podsumowanie Konkursu Bożonarodzeniowego. Tradycja konkursu jest już bardzo długa, ale cały czas cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy. Pięćdziesiąt prac zgłoszonych w tym roku, świadczy o ogromnym talencie plastycznym i pracowitości wykonawców. Wszystkie ozdoby, zarówno te małe jak i duże, przygotowanie przez dzieci czy dorosłych, były bardzo piękne i zachwycały swym wyglądem. Kilka prac charakteryzowało się ogromną oryginalnością np. stroik Pani Henryki Wasilewskiej, którego poszczególne elementy wykonano szydełkiem i uszyto ze skrawków materiału, dekoracja świąteczna Ewy Kierklo posklejana z kawałków piernika, Mikołaj jadący przez las saniami z kolorowych papierków był bez wątpienia najbardziej pracochłonną pracą wykonaną przez Beatę Stolarską. 

Warsztaty25 maja 2016 r. w świetlicy Centrum w ramach cotygodniowych zajęć plastycznych odbyły się warsztaty quillingu (technika układania obrazków z rolowanych pasków kolorowego papieru). Uczestnicy spotkania uczyli się formowania różnych kształtów, a następnie sklejania ich ze sobą w taki sposób, ażeby powstała zamierzona kompozycja. Wykonane obrazki na sklejce posłużyły dzieciom jako prezent z okazji Dnia Matki.

modelowanie20 kwietnia 2016 r. w świetlicy Centrum przeprowadzono kolejne warsztaty plastyczne. Tym razem modelowano z masy kukurydzianej i innych materiałów. Uczestnicy zajęć wykonywali różne projekty z glinki samoutwardzalnej oraz masy papierowej. Wykonane główki pacynek, sylwetki ptaków, figurki, wisiorki ozdobili lub pomalowali.

Twórcze wykorzystanie6 kwietnia 2016 r. w świetlicy Centrum odbyły się warsztaty plastyczne. W zajęciach uczestniczyło 10 osób, które w kreatywny sposób wykonały ozdobne...