Zakupione nowości
Zakupione nowości

Szanowni Państwo,

Chciałabym poinformować, że korespondencyjne konto e-mailowe Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie zostało zmienione. Od teraz proszę kierować wszelkie wiadomości na adres: sztabin@centrum-biblioteczne.pl

Z poważaniem,
Małgorzata Ostrowska
Dyrektor Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie

DniMatka - jedno słowo, a ileż kryje w sobie treści. Z nim związane są najpiękniejsze chwile naszego życia, wspomnienia z dzieciństwa, nasze pierwsze troski i marzenia. Wdzięczność matce wyrażamy w różny sposób: poprzez miłość, codzienny szacunek, pamięć. Przy jej boku, na drogach jej życia stoi nasz przyjaciel - tata, który każdego dnia dba o swoje pociechy i robi wszystko, aby ich życie przebiegało w radości, zdrowiu i szczęściu.

 „Tobie mamo za skrywany smutek i żal;
Tobie mamo za Twój uśmiech poprzez łzy;
Tobie mamo tak jak dawniej z dziecinnych rąk;
bukiet kwiatów polnych łąk..”


Tymi oto słowami piosenki, zaśpiewanej przez panią Małgosię, 24 maja w świetlicy naszego Centrum, rozpoczęła się uroczysta akademia z okazji trwających na całym świecie Dni Rodziny. Grupa dzieci uczestniczących w spotkaniach bibliotecznych pod opieką pani Iwony Zawiślak przygotowała pełną ciekawych wierszy i piosenek akademię pt. „W pięknych wyrazić słowach”. Przez tych kilka chwil zapracowane mamy i tatusiowie, zapomnieli o kłopotach dnia codziennego, wzruszyli się i rozweselili. Na twarzach niektórych mam pojawiły się łzy szczęścia i radości. Każdy rodzic, gość został obdarowany kwiatem z krepiny wykonanym na warsztatach bibliotecznych. Na koniec uroczystości wszystkim mamom, tatusiom, przybyłym gościom zaśpiewał nasz lokalny zespół „Kaprys” , przyłączając się do życzeń dzieci, aby nasi rodzice żyli w zdrowiu, szczęściu, radości przez kolejne lata.

Urszula Bugieda

Zapraszamy do obejrzenia galerii