Zakupione nowości
Zakupione nowości

Szanowni Państwo,

Chciałabym poinformować, że korespondencyjne konto e-mailowe Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie zostało zmienione. Od teraz proszę kierować wszelkie wiadomości na adres: sztabin@centrum-biblioteczne.pl

Z poważaniem,
Małgorzata Ostrowska
Dyrektor Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie

Narodowe Święto Niepodległości, to dzień oddania hołdu walczącym za naszą wolność oraz okazja do zaprezentowania patriotycznej postawy. Od 16 lat, w listopadzie spotykamy się, aby wysłuchać patriotycznych pieśni i wierszy, podczas organizowanego przez Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Sztabinie, w formie konkursu, Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej.

Miłość do ojczyzny i patriotyzm to tematy podejmowane przez największych poetów. Ich utwory mówią o historii i osiągnięciach narodu, promują postawę miłości do ojczystego kraju, pokazują wzorce zachowania, krzewią świadomość narodową, kultywują wartości i tradycje.
W tegorocznym przeglądzie zaprezentowało się 12 wykonawców – uczniów Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Krasnymborze i Szkoły Podstawowej im. Karola Brzostowskiego w Sztabinie.
Komisja oceniła następująco:
W kategorii klas IV-VI
Wiersz
I miejsce – Natalia Niedzielko i Jakub Pycz (SP Krasnybór)
II miejsce – Monika Mielniczek i Kinga Romanowska (SP Sztabin)
III miejsce – Sebastian Pycz (SP Sztabin)
Piosenka
I miejsce – Maja Kulmacz (SP Krasnybór)
II miejsce – Patrycja Piekarska (SP Krasnybór)
III miejsce – Kamila Prawdzik (SP Krasnybór)
Kategoria kl. VII-VIII
Wiersz
I miejsce – Aleksandra Daniszewska (SP Krasnybór)
II miejsce – Oliwia Zieziulewicz (SP Krasnybór)
Piosenka
I miejsce – Wiktoria Kulmacz (SP Krasnybór)
Dziękujemy opiekunom: Henrykowi Krysiukowi, Joannie Maciejewskiej, Joannie Wierzbickiej, Danucie Wojewnik za przygotowanie uczniów do konkursu. Wszystkim obecnym dziękujemy za przybycie.

Małgorzata Ostrowska

Galeria