„Absurd nie czytać” – to hasło tegorocznej Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. Celem akcji jest zachęcenie do czytania poprzez promocję bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności.

Spotkanie w sztabińskiej placówce miało miejsce 6 października 2023 roku i skierowane było do najmłodszych czytelników. Dzieci, które odwiedziły bibliotekę, obejrzały film pt. „Moja mama gorylica” – animowaną adaptację książki Fridy Nilsson, ładnie narysowany i mający sporo uroku. Film to historia o tym, co naprawdę jest w życiu ważne. Uświadamia widzowi, że nie trzeba być pięknym i modnie ubranym, żeby mieć bogate wnętrze, a to, co wydaje się odrażające i wstrętne ze względu na przylegające stereotypy, może pozytywnie zaskoczyć.

Spotkanie minęło bardzo szybko i nadszedł czas rozstania. Na zakończenie każde dziecko otrzymało balonik.

Dziękujemy Stowarzyszeniu Aktywny Sztabin za współorganizację, rodzicom za przyprowadzenie dzieci na spotkanie, a dzieciom za udział w akcji.