Dzień utulał wczesny wieczór 4 listopada, godz. 17:00 - sala świetlicy wiejskiej w Sztabinie. Poetycko-Muzyczny Wieczór Wspomnień to już trzecie spotkanie zaduszkowe. Tym razem swoje wiersze wspomnieniowe prezentowała Małgorzata Chilicka emerytowana pielęgniarka, a zarazem była Wójt Gminy Sztabin.

Osoba o wrażliwej duszy, w wolnych chwilach siadająca również przed sztalugą i malująca pejzaże. Pani Małgorzata z wielką przyjemnością rozmawiała o okolicznościach powstania każdego z recytowanych utworów.

Pozwolę przytoczyć jeden z nich:
Miłość
ciepła czuła opiekuńcza
wracasz myślami
radośnie każdym oddechem
stojący mocno
dający siłę i czar cudowny
siłę istnienia marzenia
tu chodzisz boso
w dresie nieuczesany
nieważne nic
Kochane
Wiersze Małgorzaty Chilickiej nacechowane są wielką uczuciowością i realizmem. Wyczuwalne są w nich zachwyt i uniesienie z każdej przeżytej chwili, czułego oddechu.
Następnie na scenie sztabińskiej świetlicy wystąpiły zespoły CANTO z Filipowa, który poruszył serca utworami poświęconymi świętemu Janowi Pawłowi II oraz zespół Sztabiniaki wspominający dawnych utworów czar, artystów będących już po tamtej stronie światła.
Bez wątpienia takie wieczory wspomnień są potrzebne abyśmy, my żyjący, nie zapomnieli o tych którzy odeszli, pamiętali ludzi co są tylko wspomnieniem, niejednokrotnie…..!
Wystąpieniom poetyckim i muzycznym przysłuchiwał się Wójt Gminy Sztabin Jarosław Karp, mieszkańcy i zaproszeni goście. Organizatorem wieczoru – zresztą już kolejnego – byli pracownicy Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie, którzy dziękują wszystkim za przybycie i odbiór owego wydarzenia.
Józef Z. Budziński