Zakupione nowości
Zakupione nowości

Szanowni Państwo,

Chciałabym poinformować, że korespondencyjne konto e-mailowe Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie zostało zmienione. Od teraz proszę kierować wszelkie wiadomości na adres: sztabin@centrum-biblioteczne.pl

Z poważaniem,
Małgorzata Ostrowska
Dyrektor Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie

ferie w centrumFerie zimowe to czas, na który dzieci z niecierpliwością czekają. To okres, kiedy można oderwać się od szkolnych obowiązków i zatopić w świecie zabawy, relaksu i wypoczynku.

Niestety – zimowym aktywnościom pogoda nie sprzyjała. W tej sytuacji idealnym rozwiązaniem na ferie była aktywność kulturalna i artystyczna poprzez udział w imprezach zorganizowanych m.in. przez Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Sztabinie. Jedną z atrakcji była TURBO ZABAWA karnawałowa. To wydarzenie sprawiło dzieciom ogromną radość i dało możliwość przebrania się w ulubione postacie z bajek czy filmów. Zabawa to również konkursy, tańce i różnego rodzaju animacje. Dzieci mogły pokazać swoje umiejętności wokalne, taneczne, bawić się przy muzyce, pokazując swoją kreatywność i poznać nowych przyjaciół.

Teatr dla dzieci to kolejna nasza propozycja na spędzenie czasu podczas ferii zimowych. Udział w spektaklu odegranym przez Teatr „Blaszany Bębenek” był doskonałym sposobem na rozwijanie wyobraźni, wrażliwości i umiejętności emocjonalnych u najmłodszych. Dzieci bardzo dobrze odnalazły się w fabule, doświadczyły wiele wrażeń, przeżyły coś nowego.

Osoby interesujące się przyrodą uczestniczyły warsztatach z leśnikiem, podczas których miały okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat flory i fauny lasów. Leśnik przybliżył im różne gatunki zwierząt zamieszkujących nasze okolice, opowiedział o ich zwyczajach i sposobach przetrwania w trudnych warunkach. To było niesamowicie pouczające i edukacyjne doświadczenie. Każde dziecko otrzymało materiały promocyjne m.in. książki, które z pewnością skłonią niejedno z nich do zainteresowania się ochroną przyrody.

Kolejną propozycją do rozwijania kreatywności i eksperymentowania z różnymi technikami artystycznymi były warsztaty plastyczne przeprowadzone w filiach bibliotecznych. Dzieci tworzyły magnesy z modyliny, malowały puchnącą farbą. Zajęcia były nie tylko zabawą i relaksem, ale także doskonałą okazją do stworzenia oryginalnych i unikalnych dzieł sztuki.

Wszystkie placówki Centrum organizowały też spotkania, w czasie których dzieci mogły do woli bawić się i grać w planszówki.

Organizacja tych wydarzeń sprawiła, że czas spędzony podczas ferii nabrał zupełnie innego wymiaru. Były to chwile pełne uśmiechu, nauki i wyjątkowych emocji, które na długo pozostaną w pamięci zarówno dzieci, jak i dorosłych. (MO)