Zakupione nowości
Zakupione nowości

Szanowni Państwo,

Chciałabym poinformować, że korespondencyjne konto e-mailowe Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie zostało zmienione. Od teraz proszę kierować wszelkie wiadomości na adres: sztabin@centrum-biblioteczne.pl

Z poważaniem,
Małgorzata Ostrowska
Dyrektor Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie

W kwietniu uczniowie klas szóstych i siódmych ze szkoły w Sztabinie mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim z poetką pochodzącą z pobliskiej Suchowoli Krystyną Gudel. Autorka przyjęła zaproszenie Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie i przeprowadziła specjalne warsztaty poetyckie, które miały na celu rozbudzenie zainteresowania uczniów sztuką słowa oraz rozwijanie ich kreatywności.

Pani Krystyna spotkanie rozpoczęła od prezentacji swojej twórczości. Podzieliła się doświadczeniem zdobytym w czasie ponad 20-letniej pracy literackiej oraz swoją drugą pasją, jaką jest kolekcjonowanie ołówków. Najwięcej uwagi poświęciła wierszom haiku – jest to poezja japońska charakteryzująca się specyficzną budową utworów, podejmujących różną tematykę, koncentrująca się na szczegółach.

Uczniowie mieli okazję samodzielnie tworzyć takie wiersze pod kierunkiem autorki. Spotkanie było nie tylko inspirującym doświadczeniem, ale także doskonałą okazją do rozwijania umiejętności językowych uczniów oraz wyrażania myśli i emocji w sposób artystyczny.

Dziękujemy Pani Krysi za przeprowadzenie lekcji, uczniom za udział, nauczycielom za pomoc w organizacji zajęć.