Zakupione nowości
Zakupione nowości

Szanowni Państwo,

Chciałabym poinformować, że korespondencyjne konto e-mailowe Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie zostało zmienione. Od teraz proszę kierować wszelkie wiadomości na adres: sztabin@centrum-biblioteczne.pl

Z poważaniem,
Małgorzata Ostrowska
Dyrektor Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie

Z okazji 140 rocznicy urodzin Kornela Makuszyńskiego, twórcy  popularnej serii książek dla dzieci o przygodach sympatycznego Koziołka Matołka Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Sztabinie zorganizowało Gminny Konkurs Czytelniczy pt. „Niezwykłe przygody Koziołka Matołka”. Konkurs miał na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do czytania książek oraz poszerzenia ich wiedzy na temat literatury dziecięcej. Uczestnicy mieli za zadanie przeczytać serię przygód Koziołka Matołka, odpowiedzieć na pytania dotyczące treści książki, rozwiązać krzyżówkę, ułożyć puzzle oraz posortować obrazki. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani.

Szczegółowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

Miejsce I drużyna w składzie: Laura Białous, Amelia Kasjan, Mikołaj Malesiński ze SP w Sztabinie

Miejsce II zajęły dwie drużyny – Zofia Kozłowska, Igor Stolarski, Paweł Stroczkowski z SP w Krasnybórze oraz Oliwia Ostapowicz, Julia Konaszenko, Krystian Żukowski ze SP w Sztabinie

Miejsce III zajęły trzy drużyny – Laura Maciejewska, Demid Korniluk, Tymoteusz Ziobrowski  i Hanna Klukowska, Julia Pawłowska, Dawid Żukowski (obie drużyny ze SP w Sztabinie) oraz Mateusz Pycz, Jakub Skok, Kacper Karp ze SP w Krasnybórze.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci – zgłosiło się 8 trzyosobowych drużyn z klas drugich i trzecich. Myślę, że zadziałał tu urok bohatera literackiego, który od lat bawi i uczy kolejne pokolenia czytelników, a także zaangażowanie opiekunów: Grażyny Anuszkiewicz, Jolanty Bernatowicz, Bożeny Biłda, Agaty Koronkiewicz, Małgorzaty Milewskiej i Wiesławy Nowickiej. Wierzę, że podjęta przez nas  inicjatywa przyczyni się do wzrostu popularności literatury dziecięcej i zachęci najmłodszych do czytania książek, co jest bardzo ważne dla ich rozwoju intelektualnego.   

Gratuluję wszystkim uczestnikom oraz dziękuję osobom zaangażowanym w przygotowanie konkursu.

Wszyscy zostali nagrodzeni nagrodami książkowymi.

Małgorzata Ostrowska