Zakupione nowości
Zakupione nowości

Szanowni Państwo,

Chciałabym poinformować, że korespondencyjne konto e-mailowe Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie zostało zmienione. Od teraz proszę kierować wszelkie wiadomości na adres: sztabin@centrum-biblioteczne.pl

Z poważaniem,
Małgorzata Ostrowska
Dyrektor Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie

CzytanieKonkurs pięknego czytania utworów Henryka Sienkiewicza zorganizowany przez Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Sztabinie  27 kwietnia 2016 r. zmobilizował do udziału łącznie 17-u uczestników z Gimnazjum w Krasnymborze i Sztabinie. Konkurs był naszym udziałem w akcję narodowego czytania zainaugurowanego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, która wpisała się już w ogólnopolskie kalendarium imprez czytelniczych. Drugim powodem konkursu było uczczenie roku Sienkiewicza w 100-lecie śmierci pisarza. Komisja w ocenianiu brała pod uwagę płynność czytania, właściwe tempo, wyrazistość i ogólną interpretację.

Wyłoniono następujących laureatów:

  1. Roszko Martyna (Gimnazjum w Sztabinie)
  2. Dyda Weronika (Gimnazjum w Krasnymborze)
  3. Pietrzeniec Ewa (Gimnazjum w Krasnymborze)
  4. Andraka Sylwia (Gimnazjum w Sztabinie)
  5. Kierkla Małgorzata (Gimnazjum w Sztabinie)

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy opiekunom za przygotowanie uczniów do konkursu (Paniom: Joannie Koszyckiej, Helenie Łukowskiej, Joannie Maciejewskiej).

Zapraszamy do obejrzenia galerii