Zakupione nowości
Zakupione nowości

Szanowni Państwo,

Chciałabym poinformować, że korespondencyjne konto e-mailowe Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie zostało zmienione. Od teraz proszę kierować wszelkie wiadomości na adres: sztabin@centrum-biblioteczne.pl

Z poważaniem,
Małgorzata Ostrowska
Dyrektor Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie

KoncertOd kilku miesięcy w Centrum prowadzone są kursy muzykowania. Utalentowane w tym kierunku dzieci mogą uczyć się gry na instrumentach klawiszowych i gitarze. Indywidualne lekcje prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę: instrumenty klawiszowe – Tadeusz Giedrojć, gitara – Szczepan Sześciło. Początkowy etap nauki, zakończyliśmy 24 czerwca 2016 r koncertem gry na klawiszach.

Sala naszej Izby Regionalnej zapełniła się po brzegi, bowiem każde dziecko na swój pierwszy koncert zaprosiło nie tylko rodzinę, ale też sąsiadów, wychowawczynie i przyjaciół. Atmosfera spotkania była podniosła. Towarzyszyło mu wiele emocji i wzruszeń.

Szymon Drzymkowski, Anna Koszycka, Wiktoria Pawłowska, Amelia Szczytko, Dominik Suchwałko swoją przygodę z muzyką zaczęli z dużym zaangażowaniem. Dało się zauważyć, że pierwszy występ jest dla nich bardzo ważny. W sali rozbrzmiewały proste, ale piękne melodie, wykonanie których publiczność nagradzała gromkimi brawami.

Ja, jako osoba merytorycznie odpowiedzialna za organizację kursów, koncert ten przeżyłam z nie mniejszym wzruszeniem. Z satysfakcją, patrzyłam jak mali artyści z elegancją kłaniali się publiczności, grali najlepiej jak potrafili i na ile pozwoliły im trochę drżące z emocji dłonie.

Pragnę serdecznie podziękować instruktorom, rodzicom oraz dzieciom za tych kilka miesięcy wspólnej pracy i mam nadzieję, że spotkamy się po wakacjach.

Małgorzata Ostrowska

Zapraszamy do obejrzenia galerii