Szanowni Państwo,

Chciałabym poinformować, że korespondencyjne konto e-mailowe Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie zostało zmienione. Od teraz proszę kierować wszelkie wiadomości na adres: sztabin@centrum-biblioteczne.pl

Z poważaniem,
Małgorzata Ostrowska
Dyrektor Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie

 

Tegoroczne ferie zimowe w Filii Bibliotecznej w Jaminach odbyły się pod różnego typu aktywnościami. Każdy dzień zapewniał szereg niesamowitych atrakcji. Odbyły się min. warsztaty plastyczne, na których wykonywaliśmy laurki z okazji Dnia Babci i Dziadka, prace o tematyce zimowej, karnawałowe maski. Ponadto zorganizowaliśmy Dyskusyjny Klub Książki, ekranizację filmów dla dzieci oraz warsztaty kucharskie, na których wykonywaliśmy pizzę. Wielkim powodzeniem cieszyły się gry planszowe oraz zabawy integracyjne z chustą Klanza.

Podsumowaniem ferii był Bal Karnawałowy, podczas którego nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na „Najaktywniejszego uczestnika ferii zimowych”. Poza programem ferii odbyły się warsztaty zielarskie poprowadzone przez Mariolę Mitros. Młodzież poznała tajniki przygotowania magicznych, zdrowych herbat. Powstały oryginalne przepisy stworzone przez uczestników. Spotkanie profilaktyczne poprowadzone przez dzielnicowego mł. asp. Kamila Michałowskiego przypomniało młodzieży o bezpieczeństwie podczas ferii. Wielką frajdę sprawiła również właścicielka stadniny w Lipowie, która przyprowadziła konie na plac przed biblioteką. Chętni mogli przełamać swój strach, przejechać się konno oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie. Po raz kolejny śmiało możemy powiedzieć, że ferie spędziliśmy wesoło i kreatywnie.

U. Bugieda

Zapraszamy do obejrzenia galerii