Zakupione nowości
Zakupione nowości

Szanowni Państwo,

Chciałabym poinformować, że korespondencyjne konto e-mailowe Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie zostało zmienione. Od teraz proszę kierować wszelkie wiadomości na adres: sztabin@centrum-biblioteczne.pl

Z poważaniem,
Małgorzata Ostrowska
Dyrektor Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie

Zdałoby się powiedzieć – piękny poranek 11 maja 2022 r. Dla mnie osobiście niecodzienny – sztabińskie spotkanie z poezją Marii Konopnickiej w świętowaniu „Roku Marii Konopnickiej”. W udziale i zaszczycie zarazem przypadło mi bycie osobą oceniającą występy młodych ludzi. Z wielką uwagą przysłuchiwałem się ich recytacji.
Praca w komisji konkursowej i ocenianie recytacji nie jest mi obca, ale każda jest inna, każda z recytujących osób (dzieci) ubogaciła moje wnętrze swoim przekazem.

Recytacje były pełne ekspresji, spokoju, ale też przekazane z wielkim uczuciem – nawet łzami. I tutaj pragnę podziękować Natalce, Markowi, Amelii, Jakubowi, Alicji, Mateuszowi, Julii, Marcelemu, Szymonowi, Bartoszowi, Julii, Hani i Lenie. Bez wątpienia zapamiętam Wasze występy na Bardzo długi czas. Pragnę też podziękować nauczycielom i rodzicom, którzy przygotowali dzieci do konkursu. Dziękuję też Organizatorowi – Centrum Biblioteczno-Kulturalnemu w Sztabinie za zaproszenie mnie do wspólnego świętowania Roku Marii Konopnickiej i zarazem uczestnictwa w recytacji jej spuścizny przez Młodych Ludzi.
Jako przewodniczący komisji przedstawię wyniki konkursu:
I miejsce: Natalia Pastewska (SP w Sztabinie) i Marek Chomiczewski (SP w Krasnyborze)
II miejsce: Amelia Tyczkowska, Jakub Ostapowicz i Alicja Madrak ze szkoły w Sztabinie oraz Mateusz Pycz, Julia Bagieńska, Marcel Olszewski, Szymon Adaszkiewicz ze SP w Krasnyborze
III miejsce: Bartosz Lewoc ze szkoły w Jaminach, Julia Konaszenko, Hanna Klukowska ze szkoły w Sztabinie oraz Lena Biedul ze szkoły w Krasnymborze.
Gratuluję wszystkim biorącym udział w konkursie.

                                                        Pozdrawiam serdecznie
                                                    Józef Z. Budziński

Galeria