Zakupione nowości
Zakupione nowości

Szanowni Państwo,

Chciałabym poinformować, że korespondencyjne konto e-mailowe Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie zostało zmienione. Od teraz proszę kierować wszelkie wiadomości na adres: sztabin@centrum-biblioteczne.pl

Z poważaniem,
Małgorzata Ostrowska
Dyrektor Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie

 

Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Sztabinie brało udział w programie pt. „Czytam sobie 10 lat!” skierowanym do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz bibliotekarzy, oferującym wsparcie dla dzieci stawiających swoje pierwsze kroki na drodze nauki czytania. Organizatorem programu była Grupa CzasDzieci.pl, działająca na zlecenie HarperCollins Polska.

We wspólną podróż z książką udaliśmy się z grupą pięciolatków ze Szkoły Podstawowej w Sztabinie i ich wychowawczynią Urszulą Bugiedą. Do naszych spotkań włączyła się także klasa czterolatków prowadzona przez Bożenę Wiszniewską.
W scenariuszach przeprowadzonych zajęć, opracowanych na podstawie publikacji z serii „Czytam sobie”, uznawanych za niezwykle pomocne na początku drogi czytelniczej małych dzieci, znalazło się głośne czytanie utworów Wojciecha Widłaka „Syrop maga Abrakadabry” i Rafała Witka „Dobry pies” oraz prace rozwijające zdolności manualne przedszkolaków. Spotkania wzbudziły zainteresowanie naszych najmłodszych czytelników, a efekty pracy widoczne są na zdjęciach.
Serdecznie dziękujemy wychowawczyniom za umożliwienie współpracy z tak kreatywną i wesołą grupą dzieci.

Iwona Zawiślak

Galeria