Zakupione nowości
Zakupione nowości

Szanowni Państwo,

Chciałabym poinformować, że korespondencyjne konto e-mailowe Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie zostało zmienione. Od teraz proszę kierować wszelkie wiadomości na adres: sztabin@centrum-biblioteczne.pl

Z poważaniem,
Małgorzata Ostrowska
Dyrektor Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie

Każdy z nas jest czyimś dzieckiem. Bez względu na to ile mamy lat, rodzice czuwają nad nami i troszczą się o nas, nawet jeżeli tego nie uzewnętrzniają. Zresztą pewna nasza wewnętrzna część zawsze zostanie dzieckiem. A dziecko powinno być radosne i wesołe, bo, tak jak napisał Janusz Korczak „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Radości, na co dzień, z różnych powodów, trochę nam brakuje. Myślę, że zorganizowanie festynu z okazji Dnia Dziecka, wspólna zabawa i integracja dały szansę do wesołej zabawy.

W programie imprezy znalazły się występy przedszkolaków uczęszczających do oddziałów przedszkolnych w Sztabinie i zespołu „Sztabiniaki”, zabawy i różne konkursy z nagrodami prowadzone przez animatorki, można było bawić się na dmuchanych zjeżdżalniach, z bliska obejrzeć wyposażenie wozu gaśniczego, przejechać się wozem strażackim lub małym fiatem, spróbować swoich sił w konkurencjach strażackich albo wziąć udział w grze terenowej pt. „Miej marzenia - nie uzależnienia” mającej na celu przeciwdziałanie alkoholizmowi i narkomanii. Młodzieżowa Drużyna Strażacka zaprezentowała pokaz udzielania pierwszej pomocy. Nie zabrakło stoisk gastronomicznych z: goframi, ciastem, kompotem, kawą, watą cukrową, popcornem, zakręconym ziemniakiem. Impreza stworzyła też okazję do przeprowadzenia zbiórki charytatywnej. Pieniądze wrzucone do puszek za przejażdżkę małym fiatem lub na stoiskach spożywczych przygotowanych przez członkinie lokalnych organizacji na pewno będą pomocne w leczeniu chorej Amelki.
Festyn był efektem współpracy podmiotów, takich jak: Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sztabinie, Grupa Nieformalna Sztabin Pomaga, Klub Miłośników Małego Fiata, Ochotnicza Straż Pożarna w Sztabinie, Oddział Przedszkolny szkoły w Sztabinie, Stowarzyszenie Aktywny Sztabin, Urząd Gminy Sztabin. Nad całością czuwało Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Sztabinie.
Wymienione organizacje i instytucje zrzeszają grupę aktywnych ludzi. Razem zrobiliśmy festyn, który znalazł dość dużo odbiorców. Sprawiliśmy, że na wielu twarzach zagościł uśmiech (to było widać), zachęciliśmy do wspólnej zabawy. Pragnę podziękować wszystkim współorganizatorom za pomoc w przygotowaniu imprezy, a mieszkańcom za liczny udział.
Małgorzata Ostrowska

Galeria