Szanowni Państwo,

Chciałabym poinformować, że korespondencyjne konto e-mailowe Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie zostało zmienione. Od teraz proszę kierować wszelkie wiadomości na adres: sztabin@centrum-biblioteczne.pl

Z poważaniem,
Małgorzata Ostrowska
Dyrektor Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie

czytacOd dwóch miesięcy motto J.I. Kraszewskiego było motywem działań do przeprowadzonych, cotygodniowych spotkań z uczniami klasy II i III SP w Jaminach. Na podstawie książek z Dyskusyjnego Klubu Książki uczniowie, regularnie, po kolei przygotowywali samodzielnie zajęcia z „Czytającej Biblioteki”. Głównym celem zorganizowanych przez Filię Biblioteczną spotkań było rozwijanie aktywności czytelniczej.

 Otwarcie na literaturę, pokochanie czytania jest najlepszą drogą na poznanie świata, a także priorytetowym celem działań naszej biblioteki. Dzieci co tydzień zamieniały się w małych mentorów prowadzących prawdziwe lekcje. To, co zdziwiło i uszczęśliwiło mnie najbardziej, to rywalizacja w jakości przeprowadzonych spotkań. Uczestniczki wymyślały tak kreatywne i inspirujące metody na interpretację, często trudnych książek, że osobiście niejednokrotnie wykorzystam je na innych czytelniczych zajęciach. Cel został osiągnięty – wszystkie zaplanowane w tym mini projekcie książeczki zostały przeczytane od deski do deski. Śmiało mogę powiedzieć, że zadanie Kraszewskiego zostało w stu procentach zrealizowane.       

U. Bugieda

Zapraszamy do obejrzenia galerii