Szanowni Państwo,

Chciałabym poinformować, że korespondencyjne konto e-mailowe Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie zostało zmienione. Od teraz proszę kierować wszelkie wiadomości na adres: sztabin@centrum-biblioteczne.pl

Z poważaniem,
Małgorzata Ostrowska
Dyrektor Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie

Od 1 lutego 2017 roku bierzemy udział w projekcie ,,My wśród innych”, realizowanym w ramach programu ,,Równać Szanse" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Otrzymaliśmy dotację dzięki wnioskowi złożonemu przez Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Sztabinie. Uczestniczyliśmy w planowaniu działań, a nasz projekt znalazł się wśród 111 laureatów, spośród 649 uczestniczących w konkursie z terenu całej Polski. Do grupy projektowej mogły przystąpić osoby w wieku od 13 do 19 lat, które pochodzą z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców.

Udział w projekcie nauczy nas samodzielności, systematycznej pracy oraz pomoże w udanym rozpoczęciu zbliżającego się dorosłego życia. Do tego wybrany przez nas temat, wielokulturowości Polski, dostarczy nam wiedzy o przeszłości naszego kraju i pomoże zrozumieć drugiego człowieka. Produktem naszych działań ma być, między innymi, film dokumentalny o holokauście Żydów w Treblince.

Wszystkie zaplanowane zadania musimy wykonać sami, przy wsparciu osób i instytucji, głównie z naszego środowiska, które zaprosimy do współpracy.

Jestem pewny, że poznamy też wiele świetnych osób i miło spędzimy czas, integrując się przy tym z grupą.

Kacper Bernatowicz

Zapraszamy do obejrzenia galerii projektu