Szanowni Państwo,

Chciałabym poinformować, że korespondencyjne konto e-mailowe Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie zostało zmienione. Od teraz proszę kierować wszelkie wiadomości na adres: sztabin@centrum-biblioteczne.pl

Z poważaniem,
Małgorzata Ostrowska
Dyrektor Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie

W okresie ferii zimowych Filia Biblioteczna w Jaminach przygotowała szereg zajęć dla dzieci i młodzieży. Wśród nich były lekcje biblioteczne: „Spotkanie z twórczością Astrid Lindgren” w 15 rocznicę śmierci autorki, „Sieciaki w sieci”; warsztaty kucharskie - pizza, zajęcia animacyjno-czytelnicze, muzyczno-ruchowe z wykorzystaniem chusty KLANZA, warsztaty plastyczne, bal karnawałowy.

Dużym powodzeniem cieszyły się zabawy dowolne oraz gry planszowe. Poza tym młodzież korzystała z komputerów, piłkarzyków oraz chętnie oglądała bajki. Odbyła się również prelekcja na temat bezpiecznych ferii, przeprowadzona przez Panie z KRUS i PIP w Augustowie, w czasie której dzieci dowiedziały się o zagrożeniach, jakie mogą wydarzyć się zimą w gospodarstwie i o jakich ważnych zasadach powinniśmy pamiętać, zostając np. samemu w domu. Panie podarowały dzieciom książeczki oraz inne gadżety, przypominające o szeroko pojętym bezpieczeństwie.

Każdy dzień ferii urozmaicony był różnorodną tematyką, co zachęciło dzieci do aktywnego uczestnictwa w zajęciach. Motywacją do wspólnej zabawy był również konkurs na „Najaktywniejszego Uczestnika Ferii”, polegający na codziennym uczestnictwie w spotkaniach przygotowanych przez bibliotekę. Rozstrzygnięcie i nagrodzenie najaktywniejszych odbyło się na corocznym balu karnawałowym.

Jednak wszystko co dobre, szybko się kończy - a w szczególności ferie - czas odpoczynku od obowiązków szkolnych. Najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom ferii zimowych w Filii w Jaminach nie brakowało. Cieszę się, że młodzi ludzie zechcieli spędzić swój wolny czas nie tylko przed telewizorem, lecz w bibliotece między kolorowymi bajkami i książkami. Organizowane zajęcia dostarczyły wiele niesamowitych wrażeń i przeżyć, ciekawych lekcji oraz radości i beztroskiej zabawy. Chociaż ferie dobiegły końca, zachęcam dzieci i młodzież do brania udziału w zajęciach organizowanych przez bibliotekę.

U. Bugieda

Zapraszamy do obejrzenia galerii