Szanowni Państwo,

Chciałabym poinformować, że korespondencyjne konto e-mailowe Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie zostało zmienione. Od teraz proszę kierować wszelkie wiadomości na adres: sztabin@centrum-biblioteczne.pl

Z poważaniem,
Małgorzata Ostrowska
Dyrektor Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie

1 lutego tego roku, po spotkaniu z koordynatorem projektu na temat celów, planowanych działań i zasad pracy w grupie, uczestniczyliśmy w warsztatach z psychologiem. O ich przeprowadzenie poprosiliśmy Panią Urszulę Smirnow-Klekotko.

W czasie zajęć rozmawialiśmy o sposobach radzenia sobie ze śmiercią bliskich osób. Dowiedzieliśmy się, jak ginęli więźniowie obozów zagłady. Miało to na celu przygotowanie nas na pewnego rodzaju szok, którym może być nasz planowany pobyt w Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince.

4 lutego br. wysłuchaliśmy wykładu, na który zaprosiliśmy prokuratora Instytutu Pamięci Narodowej, zajmującego się ściganiem zbrodni hitlerowskich i komunistycznych. Opowiedział on o pracy w prokuraturze powszechnej, o sprawach, które prowadził. Przestrzegał nas przed niebezpieczeństwami, grożącymi młodym ludziom, wskazał też, gdzie szukać pomocy, gdy zostanie się ofiarą przestępstwa. Przedstawił zagrożenia związane z aktywnością w Internecie.

Ostatnia część prelekcji dotyczyła historii i zasad działania obozu zagłady w Treblince. Prowadzący opowiadał o losach więźniów i o oficerach odpowiedzialnych za zbrodnie ludobójstwa. Wykład był ilustrowany fotografiami.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze spotkania, wszystkim się ono podobało.

Paulina Kasjan