Tort kojarzy się nam z urodzinami, bitą śmietaną i dmuchaniem świeczek. W naszej bibliotece, zrobiliśmy tort naleśnikowy, przekładany serkami waniliowymi i owocami. Dzieci miały wydzielone zadania, i chętnie przekładały tort, który składał się z 15 placków naleśnikowych. Zaproponowałam, aby tort chwilę postał, aby składniki połączyły się ze sobą, jednak nie udało się to nam. Tort zniknął w jedną chwilę, był tak pyszny i syty, że musieliśmy chwilę odpocząć leżąc na materacu, snując kolejny pomysł na warsztaty kulinarne, które w naszej bibliotece cieszą się największym powodzeniem.

Urszula Bugieda