5.10.2016 r. w naszej bibliotece było bardzo wesoło. Uczniowie klas II i III szkoły podstawowej mieli lekcje biblioteczną na temat postaci i twórczości Jana Brzechwy. To niesamowity autor wielu wierszy i bajek, które pokolenia znają na pamięć. Lekcję rozpoczęliśmy rebusami i zagadkami dotyczącymi postaci pisarza.

Następnie czytaliśmy wiersze na różne sposoby np. zamienialiśmy się w solistę operowego, dziennikarza, księdza głoszącego kazanie, komentatora sportowego, krzykliwej sąsiadki, cudzoziemca słabo mówiącego po polsku. Ubaw był niesamowity. Dzieci miały za zadanie dokończyć urwane wiersze Jana Brzechwy. Powstały ciekawe interpretacje, które ozdabiają naszą biblioteczną gazetkę. Lekcja zakończyła się ogłoszeniem konkursu recytatorskiego wierszy Jana Brzechwy, który odbędzie się za tydzień.

Urszula Bugieda