dzień rodziny„Jesteś dziś przy mnie tak blisko

Jak wtedy w dzieciństwa dni

Gdyś pochylała skroń nad kołyską

I cicho nuciła mi…”

06.06.2016 r. w Filii Bibliotecznej w Jaminach obchodziliśmy Dzień Rodziny zorganizowany wraz z tutejszą Szkołą Podstawową, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Postaw na rodzinę”.

Uczniowie przygotowani przez nauczycieli przedstawili bardzo ciekawą, śmieszną, a zarazem wzruszającą akademię swoim rodzicom i dziadkom. Dzieci wręczyły też własnoręcznie wykonane breloki, natomiast Pani dyrektor szkoły przekazała rodzicom dyplomy „Rodzina na Tak”, za zaangażowanie i wsparcie w działaniach edukacyjnych. W świat zabaw zabrała dzieci animatorka Kinga. Były zabawy z chustą klanza, slalom, skręcanie balonów w kształt zwierząt i kwiatów. Za budynkiem biblioteki odbył się mały poczęstunek, nad rozpalnym ogniskiem wszyscy piekli kiełbaski oraz częstowali się słodkościami. Dzieciom i ich rodzinom życzymy, aby takie święto trwało cały rok.

Urszula Bugieda